Bez względu na to, ile kremów lub peelingów na cellulit wetrzesz w swoje ciało, tak naprawdę nie możesz go pokonać w domu.

Dzieje się tak, ponieważ cellulit tworzy się, gdy komórki tłuszczowe pod skórą, które ma każdy, niezależnie od tego, jak zdrowo się odżywiasz i jak często ćwiczysz, napierają na tkankę łączną, powodując wgłębienia lub zmarszczki skóry. Trwałe usunięcie tego defektu wymaga wielu regularnie powtarzanych sesji zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej lub operacji u chirurga plastycznego. Preparaty do użytku domowego mogą poprawić wygląd skóry, ale nie usuną cellulitu całkowicie. Cellulit jest powszechnym zjawiskiem i nie ma w tym absolutnie nic złego, że chcesz się go pozbyć. W domu możesz używać skoncentrowanych kremów lub peelingów kawowych i innych preparatów do zwalczania cellulitu, a kofeina pomaga dodatkowo napiąć i ujędrnić skórę, dzięki czemu fałdy nie są tak widoczne. Pomaga również używanie szczotki do masażu i naprzemienne prysznice, aby przyspieszyć drenaż limfatyczny i usunąć toksyny z organizmu. Warto również stosować zdrową, zbilansowaną dietę oraz prowadzić aktywny tryb życia. Różne rodzaje serum i kremów do stosowania miejscowego mogą pomóc zredukować cellulit, ale zdecydowanie nie należy oczekiwać cudów. W najlepszym przypadku mogą pomóc wzmocnić skórę, sprawiając, że cellulit będzie mniej zauważalny. Zwróć uwagę na takie składniki w preparatach, jak kofeina, retinol czy ekstrakt z alg morskich, które pomagają zminimalizować komórki tłuszczowe. Picie wody brzmi jak takie podstawowe rozwiązanie, ale jeśli chcesz zminimalizować cellulit, musisz się nawadniać.

Odwodnienie może spowodować, że skóra stanie się cieńsza, osłabiona lub mniej elastyczna, a wtedy ma tendencję do bardziej widocznego cellulitu.

Jeśli naprawdę zależy Ci na zminimalizowaniu cellulitu, warto porozmawiać z dermatologiem o możliwościach zastosowania odpowiednich procedur, zobacz skuteczne zabiegi na cellulit na Moment.pl. Nowoczesne metody usuwania cellulitu nie są inwazyjne i nie pozostawiają blizn czy siniaków, a zabiegi takie są bezpieczne i nie mają żadnych skutków ubocznych.