Nowoczesne kamery obrotowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też w ostatnim czasie tak wiele osób decyduje się na ich zakup.

W dużej mierze to właśnie dzięki tego typu urządzeniom, możliwe jest sprawne monitorowanie nawet bardzo dużych przestrzeni.

 

Szerokie zastosowanie

Profesjonalne kamery obrotowe https://zintronic.pl/kamery-ip/kamery-obrotowe wykorzystywane są na szeroką skalę na terenach przemysłowych i halach produkcyjnych. Wysokiej klasy kamera obrotowa przydać może się również przy monitorowaniu garaży podziemnych albo ulic na których jak powszechnie wiadomo często jest duży ruch. Producenci oferują swoim klientom wysokiej jakości kamery, które poruszają się nie tylko w pozycji poziomej, ale również pionowej. Godne polecenia są nowoczesne kamery wyposażone w kilka różnych obiektywów, dzięki którym znacząco zwiększa się ich funkcjonalność. W dużej mierze to właśnie dzięki zastosowaniu zmiennej ogniskowej, możliwe jest uzyskanie bardzo dużego zbliżenia.

 

Jakie kamery wybrać?

Producenci kamer obrotowych chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też systematycznie unowocześniają swoje urządzenia i sięgają po coraz bardziej zaawansowane technologie. Jeżeli chodzi o monitoring przemysłowy, to największym zainteresowaniem ciszą się kamery kompaktowe, kopułowe i tubowe. Jeżeli kamera obrotowa ma być użytkowana na zewnątrz, to warto zadbać oczywiście o to, aby była ona wykonana z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Do wyboru są kamery obrotowe, które zaprogramowane są automatycznie, jak i również można znaleźć modele w których wykorzystane jest sterowanie manualne.

 

Na które parametry zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządną kamerę obrotową należy zwrócić uwagę na czas obserwacji. Wysokiej klasy kamera powinna bardzo dobrze poradzić sobie nie tylko za dnia, ale również w nocy. Niestety tanie modele nie radzą sobie za dobrze po zmroku, dlatego też warto postawić na sprawdzony sprzęt od renomowanych producentów. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę również na doświetlenie monitorowanego terenu. Zamiast specjalnych lamp, można oczywiście postawić na kamerę z podczerwienią. Na rynku dostępnych jest wiele profesjonalnych kamer IP, które przeznaczone są właśnie do monitorowania w nocy. Obrotowe kamery termowizyjne co prawda nie należą do najtańszych wydatków, ale dzięki nim znacząco podnosi się poziom bezpieczeństwa.

 

Czym wyróżnia się dobra kamera obrotowa?

Najlepsze kamery obrotowe wyposażone są bardzo często w solidny głośnik i mikrofon. W niektórych sytuacjach przydać może się nie tylko nagrywanie obrazu, ale również dźwięku. Coraz większą popularność zdobywają kamery wyposażone w alarmy świetlne albo głosowe. Nowoczesne kamery zaprojektowane zostały w taki sposób, aby samodzielnie wykryć ruch i włączyć stosowny alarm. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest forma zapisu video. Najlepszym wyborem są oczywiście kamery, które zapisują obraz nie tylko na zewnętrznej pamięci, ale również w chmurze.