Szampan jest trunkiem, który kojarzy nam się z unikalnymi okazjami. Najczęściej towarzyszy świętowaniu, celebrowaniu, uczczeniu jakiegoś wydarzenia. Sięga się po niego z okazji jubileuszu, sukcesu w pracy, zdanych egzaminów, czy ślubu. Dlaczego warto sięgnąć po szampany zamiast po wina musujące?

JEST RÓŻNICA!

Większość z nas toasty najczęściej wznosi winem musującym. Warto pamiętać, że nie każde wino musujące jest szampanem. Różni się od niego pod kilkoma względami. Jak rozpoznać szlachetny trunek?

Jeśli chodzi o szampan, cena będzie tu pierwszym wyznacznikiem jego oryginalności. Trunek, pochodzi z Francji, z regionu zwanego Szampanią. Tylko tam powstają oryginalne szampany. Dlaczego? Jeśli chodzi o powstanie tego alkoholu, warto zerknąć na historię i zapoznać się z klimatem tego rejonu. Jest on dość wymagający, kapryśny. Aby stworzyć wino, winiarze musieli więc nieco się wysilić. Opracowano metodę powtórnej fermentacji. To podczas tego „zabiegu” dobry szampan zyskuje bąbelki oraz specyficzny, niepowtarzalny smak. Wyróżnia go jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. Najlepszy szampan powstaje z trzech rodzajów winogron: pinot meunier, pinot noir oraz chardonnay.

Co ważne, szampan nie jest winem w żaden sposób dosładzanym. Jego słodkość zależna jest głównie od owoców. Klienci mogą wybierać między trunkami wytrwanymi, półwytrawnymi, półsłodkimi oraz słodkimi.

POSTAW NA JAKOŚĆ

Wyjątkowe chwile warto uświetnić wyjątkowym trunkiem. Takim z pewnością jest dobry szampan. Delikatne bąbelki lekko łaskoczą nos, a przyjemny smak wina delikatnie rozchodzi się na języku. To smak zwycięstwa. Zanim na swój ślub, urodziny czy inny ważny jubileusz kupisz wino musujące, dobrze zastanów się, czy okazja nie wymaga bardziej uroczystego alkoholu. Najlepsze trunki z całego świata oferuje sklep wina.pl. Znajdziesz tam również szampany, od wiodących francuskich producentów.