Zegarek może być doskonałym dodatkiem do stroju kobiety, obecnie znajdziemy wiele interesujących modeli różnych marek.

Przy wyborze należy wziąć pod uwagę kto będzie go nosił. Z pewnością podstawowym podziałem są zegarki dl;a pań i dla panów. Ale warto także zwrócić uwagę na mechanizm umieszczony w zegarku, może być to mechanizm mechaniczny, który musimy co pewien czas nakręcać, jak również może być to zegarek automatyczny, który jest zasilany przez baterię. Mechanizm kwarcowy zasilany przez baterię, jest tańszy i nie wymaga tak wielu zabiegów konserwacyjnych jak zegarek mechaniczny. Bateria w tego rodzaju zegarku może działać nieprzerwanie przez 2-3 lata. Z drugiej strony zegarki mechaniczne są uznawane sza lepsze jakościowo, ale i droższe. Wybór stylu i kształtu zegarka jest niezwykle ważny. Najpopularniejszym kształtem jest okrągły, ale istnieją zegarki w różnych innych kształtach, prostokątne czy kwadratowe, czy owalne. Obecnie mamy do wyboru wiele bardzo dobrej jakości zegarków od wielu producentów. Dostępne są również różne style zegarków sportowe, klasyczne lub też zegarki o różnych kształtach i rozmiarach pasujące do różnych kreacji.

W przypadku zegarków sportowych stosowany jest metal, zegarki tego rodzaju najczęściej są wodoodporne i bardziej wytrzymałe na wstrząsy od zegarków klasycznych.

Mogą także posiadać specjalnie zmocnio0ną szybkę oraz dodatkowe uszczelki. W tego rodzaju zegarku można śmiało pływać w morzu czy też basenie. Zegarki klasyczne są najczęściej okrągłe, z czarną lub jasną tarczą. Wskazówki raczej proste, czasem także z kalendarzem. Do każdego zegarka należy dobrać odpowiednią bransoletę, może być skórzana lub też metalowa, chociaż w przypadku zegarków sportowych będzie to pasek wykonane z tworzywa, gumy czy też metalu. Bardzo dobrze prezentują się Zegarki damskie Michael Kors. Obecnie coraz popularniejsze stają się także zegarki, które zamiast tradycyjnych mechanizmów posiadają minikomputer czyli smartwatche. Posiadają one okrągły wyświetlacz, niektóre nawet pozwalają na łączenie z telefonem komórkowym i odbieranie połączeń.