Brakujący ząb nie tylko wygląda nieestetycznie, ale również utrudnia przeżuwanie niektórych rodzajów pokarmów.

Posiadanie kilku brakujących zębów ma duży wpływ na sposób, w jaki jemy. Nierówne gryzienie może także uniemożliwić prawidłowe żucie, co utrudnia trawienie. Implanty dentystyczne chronią tkankę kostną i dziąseł oraz zapobiegają przesuwaniu się zębów. Ubytki w uzębieniu pozostawione nieleczone, mogą prowadzić do większych problemów. Aby zapobiec kolejnemu wystąpieniu próchnicy lub infekcji, ważne jest, aby zachować higienę jamy ustnej.

Implanty zastępują utracone zęby

Co to jest implant zęba i jak się go zakłada

Implant jest zamiennikiem utraconego lub zniszczonego zęba i alternatywą dla zabiegu częściowego lub mostowego. Implanty są wykonane z tytanu i są wprowadzane bezpośrednio do kości szczęki za pomocą sztucznej kotwicy w celu zastąpienia korzenia naturalnego zęba. Sztuczny ząb zastępczy, identyczny w wyglądzie i dotyku jak ząb naturalny, jest przymocowany do implantu, który działa jak kotwica utrzymująca ząb na miejscu. Implant jest instalowany w linii dziąseł, aby zachować strukturę pozostałych zębów i zachować nienaruszone naturalne żucie i gryzienie.

Implant dentystyczny to tytanowa śruba, jak korzeń zęba, która jest chirurgicznie umieszczony w kości szczęki poniżej linii dziąseł, co umożliwia dentystom zamontowanie w tym obszarze zębów zastępczych lub mostu. Implant nie obluzowuje się tak jak proteza i nie porusza się. Implanty dentystyczne są również korzystne dla ogólnego zdrowia jamy ustnej, ponieważ nie muszą być zakotwiczone w innych zębach, tak jak mosty.

Wiele osób decyduje się na założenie implantów zębowych w gabinecie stomatologicznym ze względów zdrowotnych i estetycznych, aby zastąpić nimi brakujące uzębienie. Koszt takiej usługi jak implanty Poznań zależy od rodzaju użytych materiałów oraz ilości potrzebnych implantów do uzupełnienia ubytków w uzębieniu. Implanty to jedyna trwała metoda na zastąpienie utraconych zębów, ponieważ są one na stałe zamontowane w kości szczęki.