Obecnie jesteśmy coraz bardziej świadomi potrzeby właściwego odżywiania i unikania niektórych produktów powszechnie uznawanych za niezdrowe.

Ciało ludzkie potrzebuje 116 niezbędnych składników odżywczych, aby prawidłowo funkcjonować i utrzymać optymalną wagę, energię i zdrowie. Z wiekiem komórki naszego organizmu są zmęczone przetwarzaniem składników odżywczych i pokrywają się toksynami z żywności, wody i powietrza, powodując spowolnienie metabolizmu, co bardzo utrudnia organizmowi przetwarzanie i wchłanianie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Odżywianie komórkowe pomaga oczyścić komórki organizmu z toksyn i utrzymać je w aktywności, aby organizm mógł wchłonąć i przetworzyć wszystkie niezbędne składniki odżywcze z żywności czy też suplementów. Odżywianie komórkowe to spożywanie specjalnej mieszanki wysoce rozpuszczalnych niezbędnych naturalnych witamin, składników odżywczych i minerałów. Składniki te aktywują komórki organizmu i pomagają im wchłaniać i przetwarzać niezbędne codzienne składniki odżywcze oraz witaminy. Z wiekiem nasz metabolizm zwalnia, a organizm nie jest już w stanie wchłonąć wszystkich niezbędnych codziennych składników odżywczych z pożywienia czy suplementów.

Proces ten powszechnie nazywamy starzeniem, z wiekiem powinniśmy zwracać większą uwagę na to co spożywamy. Aby ponownie aktywować nieaktywne komórki organizmu w celu ponownego wchłonięcia niezbędnych witamin i składników odżywczych, należy je oczyścić z toksyn. W skrócie można powiedzieć iż odżywianie komórkowe to po prostu dostarczanie wszystkich składników odżywczych do komórki na optymalnym poziomie. Pozwala to komórce określić, co potrzebuje a czego nie. Dostarczamy wszystkie ważne składniki odżywcze na właściwym poziomie. Dzięki temu podejściu wszelkie niedobory żywieniowe zostaną automatycznie skorygowane w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a wszystkie pozostałe niezbędne składniki odżywcze zostaną doprowadzone do optymalnego poziomu w naszym organizmie.